dd

Ana Sayfa

Künye

Reklam

Ana Sayfam Yap

Arşiv

İletişim

ANA SAYFA

SITENIZE EKLEYIN

PIYASA VERILERI

  Döviz Alış Satış
  Dolar 2.9179 2.9231
  Euro 2.4008 2.4167

HAVA DURUMU

EN ÇOK OKUNANLAR


Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.

EN SON HABERLER


Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 

GAZETE MANSETLERI

Hurriyet. Zaman Radikal Milliyet Bugun Turkiye Vatan Sabah Yeni Safak
 
İSTANBUL - Erkan Ocaklı Şarkıları ile yaşayacak - :: Beykoz Medya-Medyakaradeniz::
 Erkan Ocaklı Şarkıları ile yaşayacak

Erkan Ocaklı Şarkıları ile yaşayacak
 Yazı Boyutu

 Tarih : 22.11.2008 - 22:54:11


Erkan Ocaklı Türküleriyle isimli armağan albümü Cinan Müzik etiketi ile çıktı Birbirinden ünlü isimler Erkan Ocaklı şarkılarını seslendirdi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fatih Sultan Kar / İST.

 

Karadenizli Sanatçı Erkan Ocaklı'nın eserlerinde oluşan ve on altı sanatçının yer aldığı Erkan Ocaklı Türküleriyle isimli albüm Cinan Müzik etiketi ile tüm müzik marketlerde yerini aldı. Albümde Erkan Ocaklı'nın yanı sıra Karadeniz Müziğinin dev isimleri de yıllardır Erkan Ocaklı'nın sesi ile dinlediğimiz şarkıları seslendirdiler.

 

Gurbette Trabzondu,memleketi özleyen

Faroz, Ganita, Meydan hep karaları bağlar

Bir gün gelecek diye yollarını gözleyen

Maçka’nun dereleri Erkan’um diye ağlar

 

 

Yıldızlar Erkan Ocaklı için stüdyoya girdi

Karadeniz Müziğinin dev isimleri Erkan Ocaklı için stüdyoya girdiler. Birbirinden ünlü isimler Erkan Ocaklı şarkılarını seslendirirken ortaya muhteşem bir albüm çıktı.

Karadeniz müziğinin unutulmaz sesi Erkan Ocaklı 1970'li yıllarda müziğe merhaba diyerek gurbete çıkan Karadenizlilerin sesi ve sembolü olmayı başarmış ülke çapında da büyük popülarite kazanmıştır.Karadenizli büyük üstad, sadece Karadeniz değil, Azeri türkü ve deyişleri de besteleyip beğenimize sunmuştur.Sanatçı kendi bestelerinde ve Karadeniz müziğinde bağlama icrasıyla farklılık oluşturmuş, bu kendisinin büyük kitleler tarafından duyulmasını ve bu piyasada haklı bir yer edinmesini sağlamıştır.

“Erkan Ocaklı Türküleriyle” adını taşıyan Erkan Ocaklı’nın yeni albümünde birbirinden değerli 16 sanatçı Erkan Ocaklı’nın sevilen türkülerini seslendirdiler, ayrıca Karadeniz’in üstadı bu albümde yine sözü ve müziği kedisine ait olan “Kanser” adlı türküyü kendi yorumuyla beğenimize sundu.

Müzik yönetmenliğini ve düzenlemelerini Seçkin Özer’in yaptığı albümde tüm türkülerin söz müziği Erkan Ocaklı imzasını taşıyor. Volkan Konak, İsmail Türüt, Cengiz Kurtoğlu, Zeynep Başkan, Davut Güloğlu, Hakan Altun, Zihni Cinan, Cimilli İbo, Yasemin Yıldız, Ayhan Alptekin, Mehmet Akyıldız, İlknur Yakupoğlu, İbrahim Can, Kamil Sönmez, Şükrü Güler, Erkan Ocaklı’nin seslendirdiği türküden oluşan “Erkan Ocaklı Türküleriyle”albümü tüm müzik marketlerde...

Albümde dev sanatçı kadrosu

 
 
 
 
 
 

Erkan Ocaklı Türküleriyle isimli on sekiz eserden oluşan albümde yer alan Erkan Ocaklı türküleri ve sanatçılar şöyle sıralanıyor : Sunum : İsmail Türüt, Kurtların Sofrası: İsmail Türüt, Tara Saçını Tara: Cengiz Kurtoğlu, Yatma Yeşil Çimene: Volkan Konak, Geçtim Evin Başından: Zeynep Başkan, Hapishane İçinde: Davut Güloğlu, Maçka Yolları Taşlı: Hakan Altun, Ezanlar Bizim İçin: Zihni Cinan, Mısırı Kuruttun Mu: Cimilli İbo, Bir Yolun Kenarına: Yasemin Yıldız, Gülşeni Ardeşeni: Ayhan Alptekin, Hastane Yoluna: Mehmet Akyıldız, Ha Bu Yalan Dünyayı: İlknur Takupoğlu, Oy Emine: İbrahim Can, Bizim Yayla Düz Gibi:Kamil Sönmez, Almanya Acı Vatan: Şükrü Güler, Yalancı Dünya: İsmail Türüt, Kanser: Erkan Ocaklı

Son eseri “kanser” oldu

Albümümün yapımcısı Hasan Cinan çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi: Biz Erkan Ocaklı’nın

Türküleri ile büyüdük. Bu albümün çalışması Erkan ağabeyi çok mutlu etti . Hastalığına rağmen bizi yalnız bırakmadı. Fırsat buldukça soluğu stüdyoda aldı. Bir çok ölümsüz esere imza atan Ocaklı’nın son eseri “Kanser” de bu albümde yer alıyor. Bu albüm onun son günlerinde moral kaynağı olmuştu. Biz stüdyomuzun firmamızın kapılarını hiç hesapsız karşılıksız ona açtık. İkimizin de  hedefinde Erkan Ocaklı’nın solo albünün hazırlamak vardı. Nasip olmadı. O türküleri ve bıraktığı sanatçı duruşu ile rehberimiz olmaya devam edecek . 


  Editör :  editor PAYLAÞ/SAKLA
PAYLAÞ/SAKLA
Haberi paylaş
 
Haberi Paylaş

3543 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  fatıh sultan kar

 Kategori ¬ İSTANBUL

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 

 Duyuru
  Beykoz ile ilgili Haber unsuru olan  

 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
Site İçi Arama

 
Anket
 
En Son Eklenen Albüm
 
beykozmedya.com